EST RUS ENG FIN
EST RUS ENG FIN

Kerttu Tänav

Meie peres kasvavad 1-aastane Samuel, 3-ne Amanda ja 5-ne Vanessa, kes on minusse laadinud nii palju energiat, inspiratsiooni, ideid ja motivatsiooni nende elluviimiseks, et tunnen end praegu kohati pidurdamatuna, mis puudutab kõiksugu vahvaid ettevõtmisi. Sestap, jäädes ikka ja alati kõigepealt Emaks, olen astunud väga põnevatele, pere, laste ja kodu kõrval hiiglamasuuri väljakutseid pakkuvatele ettevõtja radadele nii täiskasvanute kui laste treenerina kui ka pilatese õpetajana. Tahaksin väga loota, et olen teel sellisesse mõtestatud ja õnnelikku eluetappi, milles on minu enda tassike niivõrd külluslikult täidetud, et sellest jagub “mind”, positiivset energiat ja aega kõigile mind ümbritsevatele ja minuga kokkupuutuvatele inimestele.

Tants on olnud minu elus peaaegu nii kaua kui mäletan, sest aastatel 1994-2015 tegelesin võistlustantsuga tipptasemel. Zumba aga on minu südames ja tegutsemises olnud suuremal või vähemal määral enam kui 10 aastat – pärast 2007. aasta võitu menusaates “Tantsud tähtedega” kutsus üks imearmas Belgias resideeruv endine võistlustantsija mind sinna koolitusele, et koos esimestena Zumba Eesti inimesteni tuua. Olin aastaid ülikooli kõrvalt Zumba-treener, kuni jalavigastus mind pilatese juurde viis. Pärast tervise taastumist ja kahe imearmsa printsessi sündi tundsin, et nüüd ei ole ka laste Zumbast enam pääsu – andsin sellele sõrme ja armastan nüüd kogu hingega seda, mida teen, nende väikeste ja suurtega, kellega tundides toimetan.

Tegelikult olen lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri. Pean end aga väga õnnelikuks, et mul on olnud õnne ja julgust teha hoopis seda, mida süda ja hing rohkem ihkavad – tantsida nii laste kui suurtega ja aidata ning treenida treeneri ja pilateseõpetajana kõiki, kel soov parandada tervist ja jõuda hea enesetundeni läbi spordi ja treenimise.

Olulisimaks kogemuseks oma treenerikarjääris pean 3 aastat Stockholmis, kus töötasin mainekas ja professionaalses pilatesekeskuses ning paralleelselt suurlinna ühes edukaimas spordiklubide ketis. Sain seal palju kogemusi, enesekindlust ja julgust, misjärel Eestisse naastes treeneritööga alustamine tuli kergelt, suure entusiasmi ja sooviga pakkuda endast parimat. Kõige enam olen aga tänulik oma lastele, kes on mulle õpetanud enam kui sõnadesse on võimalik panna!

Kõige olulisemaks pean iga lapse rahulolu, nii head füüsilist kui vaimset enesetunnet! Mind teeb pisut murelikuks tänane konkurentsikeskne ühiskond ja sageli maast madalast algav surve mitte ebaõnnestuda ja olla millestki/kellestki pidevalt parem. Laste Zumba tunnis soovin pöörata tähelepanu igale lapsele – et igaüks saaks olla nii staar kui meeskonnamängija, et igaüks tunneks end hästi ja õnnestujana ning et iga laps saaks areneda oma tempos iseenda soovidest ja tunnetest lähtuvalt. Lihtsalt öeldes – et meil oleks koos muretu, pingevaba ja lõbus!