EST RUS ENG FIN
EST RUS ENG FIN

Merylin Pavel

Olen lisaks arvukatele enda loodud rollidele kolme lapse ema ja just kogu mu pere ja lähedased on olnud suurimateks käivitajateks ja õpetajateks siin elus. Nii jõudsin ka joogani, mida esmakordselt mekkisin umbes 19 aastat tagasi, kui minu esimene laps veel üsna pisikene oli. Sellest ajast olen vahelduva eduga hobi korras tegelenud erinevate võimlemis- ja liikumisstiilidega. Olen õppinud spordikoolis, ülikoolis õigusteadust, ärijuhtimist ja kommunikatsiooniteadust, kuid sära silmi tõid siiski arvukad kunsti, liikumise ja vaimse arenguga seotud kursused, koolitused ja õpitoad.

Tegelen igapäevaselt intuitiivsete praktikate ning meditatsioonidega, millest üht-teist ka laste jooga tundidega seon. Olen harrastuskeraamik ning naudin tantsu, muusikat, kristalle, metsa, merd, inimesi enda ümber ja elu, mida elan.

2017. a algus osutus minu elus murranguliseks, mil lasin lahti paljust, mis mind enam ei teeni, ühtlasi ka oma igapäevasest tööst erasektoris kommunikatsiooni erialal. Võtsin ühtlasi ette laste jooga õpetaja koolituse ja see teekond oli sütitavam, kui ma iial arvata oleksin võinud. Üsna kiiresti avanesid võimalusteväravad juhendajana. Nii sain võimaluse praktiseerida kevadel Väike Päike Lasteaias Viimsis, kust tagasiside lastelt endilt oli ootamatult südant soojendav. Suvel korraldasime koos õpetaja Monika Allertiga nädalase laste loov- ja liikumislaagri, mis leidis väga head vastukaja.

Usun, et igal kaasaegses tempokas ühiskonnas kasvaval lapsel kulub täna toetus jooga näol ära. Meile on seatud kõrged ootused kõige suhtes mida teeme ja paindumatu ette antud paindumatu ei ole inimesele sünnipäraselt loomulik. Eel- ja algkooliealiste tunnid on sedavõrd mängulised, loovad ning lõbusad, et mõnikord loovad suures plaanis tunni lapsed ise ning juhendaja ettevalmistusleht osutub kasutuks.

Joogatundidel on küll kindlasti oma ülesehitus, mis koosneb, nagu täiskasvanute tunnigi puhul sissehäälestusest, soojendusest, põhiosast, lõdvestusest ja väljahäälestusest. Läbi jooga õpime austust iseenda ja kaaslaste suhtes, keskendumist, lõdvestumist, lisaks venitamis- ja liikumisharjutusi mille praktiseerimise tulemusel kohaneme elus paremini suure nõudmiste koormaga.

Juhendajatel meie kõigi eludes on suur ja vastutusrikas roll. Mu süda on rõõmus, kui laps leiab endale motiveeriva juhendaja, sest laste jooga on tund, milles oleksin tahtnud ka ise lapsena osaleda.