EST RUS ENG FIN
EST RUS ENG FIN

Kasulik lugemine

Siin jagame teiega Väikese Päikese õpetajate ja spetsialistide kirja pandud kogemusi ja nõuandeid:

LÕIMUMINE ALGAB LASTEAIAST

Väike Päike Lasteklubi lapsehoiud ja lasteaiad on alati valmis vastu võtma teise emakeelega lapsi oma rühmadesse. Meie väikestes rühmades ja sõbralikus kollektiivis toimub lõimumine pehmelt ja loomulikult – võetakse arvesse rahvusvahelisi kogemusi, parimaid pedagoogilisi tavasid ja laste erinevat kultuuritausta.

Loe edasi


KAS NOHUSE JA KÖHIVA LAPSE KOHT ON LASTEAIAS VÕI KODUS?

Sügis-talvine ülemiste hingamisteede viirushaiguste periood on taas käes ja üha rohkem pakub kõneainet küsimus, millal ja kas peaks lapsevanem oma lapse lasteaiast koju jätma?

Loe edasi


SUVINE LINNALAAGER – ARENG LÄBI MÄNGU

Suve lähenedes tekib igal lapsevanemal taaskord küsimus: kuidas oma lapse koolivaheaja pikki päevi tegusalt ning sisukalt täita? Osad lapsevanemad hindavad suvevaheaja juures seda, et laps saab rutiinivabalt mängida ja lõbutseda. Teiste jaoks on oluline pakkuda oma lapsele arenguvõimalusi ning õpetada uusi oskusi.

Loe edasi

VÕIMELDA VÕI MITTE VÕIMELDA

Kui perre sünnib laps, tekivad verivärsketel vanematel üsna pea küsimused, et kui palju peaks temaga tegelema, et ta areneks ja kasvaks tubliks, edukaks, andekaks… Turg on neile suunatud teenuseid täis. Peale beebikoolide pakuvad meie kõige pisematele trennivõimalusi ka juba kõikvõimalikud spordiklubid. Dzuudo, ai-ki-do, karate, beebijooga, beebifit, ujumine – loetelu saaks kindlasti pikendada. Nüüd siis ikkagi kas?, miks?, kus? ja kui palju?

Loe edasi


LASTEHOIUGA KOHANEMISEST

Lastehoidu või lasteaeda minek on lapse elus suure tähtsusega muutus. See on keeruline etapp ka lapsevanemale. Lapse kohanemiseks on vajalik lapsevanemate, lapse ja hoidjate koostöö. See põhineb eelkõige vastastikusel usaldusel ja positiivsel suhtlemisel.

Alljärgnevalt mõned märksõnad, millele tasub mõelda, et lapse kohanemine kulgeks rahulikult. Tavaliselt võtab kerge kohanemine aega 10-15 päeva ja raskemal juhul 1-2 kuud.

Loe edasi


BEEBIKOOLIDE JA HUVIRINGIDE KASULIKKUS: beebiga muusika- ja loovustundi

Juba 1kuuse lapsega saab minna ujutamis- või võimlemistundidesse, veidi vanema lapsega saab aga muusika- ja loovustundidesse. Miks peaks oma lapsega nendes tundides osalema?

Loe edasi

Väikese Päikese pere
Grete Miilen
Tegevjuht
Kristi Stahl
Avatud suhete juht
Liivika Tensok
Turundusjuht
Marion Miilen
Büroojuht
Siret Leinpuu
Lastehoidude juht