EST RUS ENG FIN
EST RUS ENG FIN

Code Week 16.-17.10

06.-21. oktoobrini toimub taas üleeuroopaline programmeerimisnädal CODE WEEK.
Kutsume programmeerimisnädala raames külla Lasteaeda Väike Päike, kus 16.-17. oktoobrini toimuvad temaatilised ja harivad töötoad lastele vanuses 5-7 ja nende vanematele. Näitame, et programmeerimine saab olla jõukohane kõigile ning toetame tehnoloogiahariduse levikut kõigi õppijate seas.

Töötubades saab osaleda korraga 16 õppurit.
Osalemiseks palume valida endale sobiv kuupäev ja täita lingilt avanev registreerimisvorm:
16.10 õpituba kell 17.00-19.00
17.10 õpituba kell 17.00-19.00

Lisainfo: marii(ätt)lasteklubi.ee

PRÜGITARKUS

15.09 oli ülemaailmne prügikoristuspäev, mille sisend maailmale tuli väikesest Eestist. Meile räägitakse juba lapsena, et prügi ei tohi loodusesse visata, seda tuleb sorteerida, ometi on meil igal aastal, mida metsa alt kokku korjata. Meile tundub, et prügiga on alati seotud pigem negatiivne – seda toodetakse tohututes kogustes, ei ole kuskile panna, vedeleb metsa all, ookeanis on prügisaared.

Aga kuidas panna prügi enda jaoks tööle, kuidas muuta inimeste suhtumist prügisse, kuidas saada prügist kasu ja läbi selle targemaks ja keskkonnateadlikumaks inimeseks.

MIS TOIMUB ÕPITOAS?

Oma õpitoas püüame just ülaltoodud küsimustele vastuseid leida. Oleme ettevalmistanud ühe õpitoa sees kaks erinevat töötuba, mis on omavahel seotud.

1. Alustame prügi sorteerimisega! Aga kuidas seda teha, kuidas jääb meelde, kuhu pakendid, kuhu pudelid, vanad mänguasjad ja riided. Teeme väikese tutvustuse, millised valikud Eestis on (riidekonteinerid, taaskasutuspoed, erinevad prügikonteinerid paberile, toidule, olmeprahile, ehitusjäätmetele, vanale tehnikale jne).
Osalejad saavad endale matid (A1 suuruses paber), kuhu on peale joonistatud beeboti ruudustik. Matile on neil võimalik joonistada ja muid vahendeid (liim, paber, käärid, vanad ajakirjad) kasutades teha erinevale prügile oma konteinerid ja kohad, kuhu prügi viiakse. Ajakirjadest saab lõigata ka erinevat prügi, mida beebot liigutama hakkab (pudeli pilt, toidu pilt jne). Kui matt on valmis saab hakata juba beeboti programmeerima vastavalt sellele, kuhu tal on vaja konkreetne prügi viia. Matti saab keerukamaks teha ka erinevate lisanditega, mida on võimalik legodest ehitada, näiteks vii pudel õigesse kohta liikudes silla alt läbi jne.

2. Mis saab sorteeritud prügist edasi? Sellele mõtlemise ja loomisega tegelevad osalejad Lego wedo 2.0 töötoas. Töötoa meie poolseks sisendiks on – mida teha konkreetsest sorteeritud prügist, kuidas seda kasutada millegi uue loomisel, uued ja nutikad lahendused prügi sorteerimiseks, võimalusi on tohutult ja piiriks meie endi loovus.

Valmis masinad programmeritakse ning esitletakse kõigile osalejatele õpitoa lõpuks.

Väikese Päikese pere