Lasteaed Väike Päike

Lasteaed Väike Päike

Väike Päike Viimsi lasteaed on looduskaunis kohas paiknev 7 rühmaline lasteaed. Maja on ehitatud just laste jaoks, see on päikseline ja avar. Liikumis- ja muusikategevusteks on hoones kaks saali, mis on sisustatud tegevusteks vajaliku kaasaegse inventariga. Lasteaial on oma köök, kus valmistatakse tasakaalustatud ja mitmekesist toitu. Lasteaia kõrval paiknev Soosepa raba pakub erinevaid võimalusi looduse avastamiseks. Lasteaia üheks fookuseks on õuesõpe, mis lisaks looduses õppimisele tähendab ka üldisemalt lasteaiast väljaspool avastamist ja uurimist. Viimsi lasteaias väärtustatakse lapsepõlve ning iga last just sellisena nagu ta on. Majas tegutseb ka huvikool, mis pakub huviringe beebidele, väikelastele ja ka lasteaiaealistele.

Lasteaia tegevjuht
Ingrit Kaldoja-Vahtra
Telefon: +372 505 6510
Ingrit Kaldoja-Vahtra

Lasteaiast

Lasteaed Väike Päike pidaja on Väike Päike Viimsi OÜ, mis tegutseb vastavalt koolitusloale nr 5921HTM.

Meie MISSIOON ALUSHARIDUS LOOB TULEVIKU! on edukas, kui Väikese Päikese lapsed on:

– Ennastjuhtivad;

– Julged ja ettevõtlikud;

– Sotsiaalselt aktiivsed ja hoolivad kaaslased;

– Õpihimulised ja uudishimulikud;

– Tervise- ja keskkonnateadlikud.

Meie VISIOON on võimaldada lapsele Väikeses Päikeses parimat arengukeskkonda ja tõsta alushariduse tähtsus ühiskonnas võrdväärsesse positsiooni teiste haridusastmetega.

PÕHIMÕTTED TÖÖS LASTEGA

– kõikides tegevustes ja otsustes lähtume lapsest;

– laps on aktiivne osaleja ja katsetaja, õpetaja toetab ja suunab last;

– lasteaia vaimne ja füüsiline keskkond toetavad lapse igakülgset arengut;

– lisaks rühmaruumidele on lastel võimalik kasutada ka lasteaia koridori vaba aja veetmiseks ja tegevuspesades mängimiseks;

– lisaks riikliku õppekava valdkondadele pöörame suurt tähelepanu ka digi-, STEAM- ja enesejuhtimisoskuste kujunemise toetamisele;

– oleme keskkonna- ja terviseteadlikud ning suuname ka lapsi tegema tarku valikuid.

MEIE VÄÄRTUSED

Loe lähemalt

PÄIKSELINE KASVULAVA IGALE LAPSELE

– Aitame igal lapsel enda rütmis mänguliselt oma andeid ja eripärasid avastada;

– Tagame lapsele turvalise keskkonna nii eduelamuste nautimiseks kui ka ebaedust õppimiseks;

– Oleme perele usaldusväärne ja uuendusmeelne partner lapse arengu toetamisel;

– Peame oluliseks, et kõik last ümbritsevad inimesed oleksid rõõmsad,vabad ja hoolivad.

TÖÖ LASTEGA MUUDAB TULEVIKKU, PÄRISELT

– Väike Päike kollektiiv on kokkuhoidev pere – väärtuspõhine juhtimine ja koos tegemine loob ühtekuuluvustunde, tagab üksteise hoidmise ja soovi panustada;

– Toetame iga töötaja vabadust uudishimulikult otsida, kuidas parimal viisil toetada väikelapse arengut;

– Oleme usaldusväärsed – meie organisatsioon on läbipaistev ja kaasav ning iga töötaja võtab vastutuse enda töö eest.

KOOS MUUDAME ÜHISKONDA

– Oleme igas suunas avatud, valmis ära kuulama, jagama oma kogemust ja koos tegutsema;

– Otsime uusi teaduspõhiseid lähenemisi, et alusharidus oleks kvaliteetne ja mitmekülgne;

– Räägime kaasa Eesti alusharidust kujundavate seaduste loomises;

– Panustame lastega töötavate spetsialistide erialasesse arengusse.

HOIAME MAAILMA LASTELE

– Suurendame laste keskkonnateadlikkust;

– Vähendame Väikese Päikese tegevuses tarbimist;

– Kasutame keskkonnasäästlikke tooteid;

– Taaskasutame.

LASTEAED VÄIKE PÄIKE 2024/2025 ÕPPEAASTA

Teema: Õuepisik põue

Õppeaasta eesmärk on tõsta õpetajate teadlikkust õuesõppe kasuteguritest ning muuta õuesõppe kasutamine regulaarseks (vähemalt 1 kord nädalas) kõikides rühmades, et toetada laste liikumisvajadust ning täita Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusi.

Õppe- ja kasvatustegevuse korralduses lähtume järgmisest:

– lisaks planeeritud tegevustele väärtustatakse laste omaalgatuslikku vabamängu ning igapäevaseid tegevusi;

– üld- ja tulevikuoskustele ning riikliku õppekava valdkondlikele oskustele lisaks toetatakse lapse digi-, STEAM- ja enesejuhtimisoskuste arengut selleks loodud õppekava alusel;

– päevakava koostamisel arvestatakse, et lastel oleks piisavalt aega ja võimalusi aktiivsemateks ja vaiksemateks tegevusteks ning välditakse liigset kiirustamist;

– põhilise õppemeetodina on kasutusel projektõpe, mis lähtub laste huvidest ning annab lapsele võimaluse olla aktiivne osalejad õppeprotsessis;

– kasutatakse õppeinfosüsteemi KindieDays ja digitaalset platvormi DigiLa, et teha õppimine ja lapse areng vanematele nähtavaks.

INFOSÜSTEEM KINDIEDAYS

Lapse päeva tegemiste jagamiseks, arengu kaardistamiseks ja vajaliku info edastamiseks lapsevanemale kasutame infosüsteemi Kindiedays. Kindiedays’i abil on õpetajal võimalus iga lapse arengut individuaalselt jälgida ning ka lapsevanemat kaasata. Lapsevanem saab reaalajas teavitusi oma lapse edusammudest ja rühmas toimuvast.

LIIKUMIS- JA MUUSIKATEGEVUSED LASTEAIAS VÄIKE PÄIKE

Liikumis- ja muusikategevused on Väikeses Päikeses vahvad, põnevad, tähelepanu ja uudishimu äratavad. Igal nädalal toimub kõikidele rühmadele 1 muusika- ja 1 liikumistegevus, mille pikkus on 45 minutit. Nii saame luua lastele sujuvama päevakava ning vähendame igapäevast ajalist survet. Pikemad tegevused toetavad lapse kohanemis- ja keskendumisvõimet ning annavad õpetajale võimaluse pleerida vaheldusrikkamaid ja mitmekesisemaid tegevusi.

Loe lähemalt

Liikumisõpetajate Angelika Linnamägi ja Madis Kirss juhendamisel saavad lapsed liikuda spordisaalis, kus varbseinad, nöörredelid, rippuvad rõngad, ronimisvõrk ja langevari. Saadakse sõbraks pallide, rõngaste, hüpitsate ja teiste spordivahenditega. Sobiva ilma korral toimuvad tegevused õues ning kevadl ja sügisel käivad lapsed orienteerumas.

Muusikaõpetaja Maive Lillega saavd lapsed positiivse emotsionaalse laengu, mis süvendab muusikahuvi. Muusika rikastab laste tundeelu, arendab fantaasiat ning loovust. Lapsed saavad kasutada erinevaid pille ja muid vahendeid, et ennast loovalt väljendada.

DIGIPÄDEVUS JA STEAM-ÕPE

Digipädevused ja STEAM-õpe on valdkonnad, mis panevad rõhku tulevikus vajalikke oskuste arendamisele. Olulisel kohal on probleemide lahendamine, kriitiline mõtlemine, koostöö ja digitaalne kirjaoskus.

Loe lähemalt

Digipädevus on suutlikkus lahendada oma (õppe)töös digirikastatud keskkonnas ettetulevaid probleeme digitehnoloogia abil. Digipädevuste omandamine ja arendamine eeldab digitehnoloogiliste vahendite tundma õppimist. Digitehnoloogia tundma õppimiseks ja pädevuste omandamiseks oleme loonud Väikese Päikese õppekavasse alavaldkonna DIGI, mis aitab süsteemselt toetada ja arendada laste digipädevuste arenemist alushariduse tasemel.

STEAM-õppe üheks kõige olulisemaks aspektiks on laste kaasamine läbi eluliste praktikate ja tegevuste. Kui laps saab ise käed külge lüüa ja oma vigadest toetavas keskkonnas õppida, kinnistuvad uued teadmised kiiremini ja lihtsamalt. Väike Päike on loonud mängulise ja toetava õpikeskkonna, kus vahendid on lapsele pidevalt saadaval ja lapse loomulik huvi teda ümbritseva maailma vastu areneb järk-järguliselt lähedalasuvast kaugema suunas.

 

Digipädevuste õppekava

STEAM-õppe üheks kõige olulisemaks aspektiks on laste kaasamine läbi eluliste praktikate ja tegevuste. Kui laps saab ise käed külge lüüa ja oma vigadest toetavas keskkonnas õppida, kinnistuvad uued teadmised kiiremini ja lihtsamalt. Väike Päike on loonud mängulise ja toetava õpikeskkonna, kus vahendid on lapsele pidevalt saadaval ja lapse loomulik huvi teda ümbritseva maailma vastu areneb järk-järguliselt lähedalasuvast kaugema suunas.

Steam õppekava

ENESEREGULATSIOONI ÕPPEPROGRAMM

“Saa tunnetega sõbraks” on Väikese Päikese psühholoogi ja haridustehnoloogi välja töötatud unikaalne õppeprogramm, mis arendab 3-7-aastaste laste teadmisi tunnetest ja oskuseid tundeid paremini reguleerida, neist aru saada ja neid juhtida. Programm “Saa tunnetega sõbraks” koosneb tegevustest, mis toetavad, arendavad ja avardavad laste teadmisi tunnetest ja oskustest tundeid reguleerida, neist aru saada ja neid juhtida.

Loe lähemalt

VÄIKE PÄIKE HUVIKOOL

Koolieelsel huviharidusel on loomuliku ande leidmises oluline roll. Lisaks erioskuste kujundamisele aitab huviharidus arendada ka üldoskusi. Lasteaed on soodne ja turvaline koht, kus huviharidust omandada ning pakub lisavõimalust puhkeaja sisustamiseks. Meie lasteaias toimub kohapeal erinevaid huviringe, näiteks kokandus, robootika, jalgpall jne. Eesti keele huviring toetab teise kodukeelega laste eesti keele oskuse arengut.

Loe lähemalt

LOGOPEED LASTEAIAS VÄIKE PÄIKE

Lasteaia logopeed Merike Varandi tegeleb 3-7-aastaste laste kõne uurimisega ning kõneprobleemide korrigeerimisega. Uuringut teostatakse kaks korda aastas – sügisel vaadatakse 4-7-aastaste ja kevadel rühma tegevustes 3-aastaste laste kõnearengut. Logopeed hindab õppeaasta alguses laste kõne arengut ning vajadusel koostab kõneravi plaani. Väga tähtis on koostöö lapsevanematega, kelle innustus ja toetus tagavad hea tulemuse kõneravi töös.
Küsimuste tekkimisel ja konsultatsiooni kokkuleppimiseks saad ühendust võtta telefonil +372 5692 4925 või merike.varandi@lasteklubi.ee

 

TOITUMISHARJUMUSTE JA TOIDUKULTUURI KUJUNDAMINE

Lasteaed Väike Päike on tasakaalustatud  ja värske toidu pakkumise võtnud oma südameasjaks. Pakume lastele tasakaalustatud riiklikele toitumissoovitustele vastavat toitu. Selleks, et laps saaks toitu nautida, väldime liigset kiirustamist. Üld- ja tulevikuoskuste kujunemise toetamiseks oleme loonud võimalused selleks, et lapsed saaksid iseseisvalt söögiga seotud toimetusi teha.

Loe lähemalt, kuidas lasteaed saab teadlikult kujundada tervislikke toitumisharjumusi meie blogist.

 

LASTEAED VÄIKE PÄIKE ALUSDOKUMENDID

Kodukord
Lasteaia kodukorras on lasteaiapere igapäevased kokkulepped ning koostööpõhimõtted vanematega.

 

Lasteaed Väike Päike õppekava

Väike Päike õppekava on õppe- ja kasvatustöö alusdokument, mis on koostatud lähtuvalt alushariduse riiklikust õppekavast ning toetab lapse igakülgset arengut. Õppekavas on välja toodud õppe- ja kasvatustöö korraldus, põhimõtted ja õppekava struktuur. Samuti selgitatakse lapse arengu hindamise põhimõtteid ning koostööd lastevanematega. Õppekava lisadest leiate lapse arengu eeldatavad tulemused vanusegrupiti ja valdkonniti.

Lasteaed Väike Päike õppekava

Lasteaed Väike Päike arengukava
Väikese Päikese arengukava annab ülevaate lasteaed Väike Päike tegevusest, ressurssidest, hetkesituatsioonist ja arengueesmärkidest.

Arengukava 2023-2026

Lasteaia pere

  • Ingrit Kaldoja-Vahtra
    Ingrit Kaldoja-Vahtra
    Lasteaia tegevjuht
  • Mari Kummer
    Mari Kummer
    Õppejuht
  • Kaie Mamontov
    Kaie Mamontov
    Rohelise rühma õpetaja
  • Angeelika Ojaste
    Angeelika Ojaste
    Rohelise rühma abiõpetaja
  • Triin Kleintan
    Triin Kleintan
    Rohelise rühma abiõpetaja
  • Mari-Liis Vesiallik
    Mari-Liis Vesiallik
    Valge rühma õpetaja
  • Margareth Vabrit
    Margareth Vabrit
    Valge rühma abiõpetaja
  • Kerttu Nagel
    Kerttu Nagel
    Valge rühma abiõpetaja
  • Ele Saareleht
    Ele Saareleht
    Sinise rühma õpetaja
  • Inna Presnyakova
    Inna Presnyakova
    Sinise rühma abiõpetaja
  • Kaili Parts
    Kaili Parts
    Sinise rühma abiõpetaja
  • Kristi Leppmets
    Kristi Leppmets
    Helesinise rühma õpetaja
  • Marge Mõttus
    Marge Mõttus
    Helesinise rühma abiõpetaja
  • Kadri Usar
    Kadri Usar
    Helesinise rühma abiõpetaja
  • Annaliisa Luidre
    Annaliisa Luidre
    Punase rühma õpetaja
  • Diana Senkel
    Diana Senkel
    Punase rühma õpetaja
  • Marta-Liisa Oja
    Marta-Liisa Oja
    Punase rühma abiõpetaja
  • Katrin Minka
    Katrin Minka
    Punase rühma abiõpetaja
  • Mari-Liis Soome
    Mari-Liis Soome
    Oranži rühma õpetaja
  • Elena Allik
    Elena Allik
    Oranži rühma abiõpetaja
  • Kadri Kumm
    Kadri Kumm
    Oranži rühma abiõpetaja
  • Kristiin Koster
    Kristiin Koster
    Kollase rühma õpetaja
  • Liis Tamm
    Liis Tamm
    Kollase rühma abiõpetaja
  • Maive Lille
    Maive Lille
    Muusikaõpetaja
  • Angelika Linnamägi
    Angelika Linnamägi
    Liikumisõpetaja
  • Madis Kirss
    Madis Kirss
    Liikumisõpetaja
  • Merike Varandi
    Merike Varandi
    Logopeed
  • Eneken Leinbok
    Eneken Leinbok
    Lasteaia kokk
  • Viktoria Jermakova
    Viktoria Jermakova
    Köögi abitöötaja
  • Kaur Madis Paldis
    Kaur Madis Paldis
    Abitöötaja
  • Karmel Onton
    Karmel Onton
    Hetkel lapsega kodune
  • Marleen Loik
    Marleen Loik
    Hetkel lapsega kodune
  • Veronika Köhler
    Veronika Köhler
    Hetkel lapsega kodune
  • Kertu Tšistjakov
    Kertu Tšistjakov
    Hetkel lapsega kodune

Meie asukoht